Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bialy rozwodniony kał.

Bialy rozwodniony kał. 3 lata 3 miesiąc temu #1

Witam.Mam problem z parą szczygłów.Od pewnego czasu kał samicy jest luźny, na dnie klatki tworzą się białe plamy/zacieki/. Natomiast samiec kupki ma normalne ale dużo sika. Po nocy, pod miejscem gdzie śpi jest na piasku mokra plama.Ptaki nie wyglądają na chore.Jedzą normalnie,samiec śpiewa.Lekarz przepisał mi Enrofloxacynę 50mg.Na 100ml wody dawałem 4ml leku przez 7 dni.Ta kuracja nic nie pomogła. Lekarz nadmienił,że gdyby to nie pomogło można zastosować leczenie ziołami dostępnymi w przychodni. Proszę Was o poradę w tej sprawie.
Dodam jeszcze,że ptaki dostają każdego dnia oprócz normalnej karmy kiełki rzepiku-może tutaj tkwi przyczyna tych dolegliwości. Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bialy rozwodniony kał. 3 lata 3 miesiąc temu #2

• Waldek
  • Waldek Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 48
  • Oklaski: 1
Pierwsze co jak najszybciej badanie kału posiew na bakterie i grzyba plus anty biogram masz zidentyfikowaną chorobę i antybiogram 99% że ptaszki wyleczysz . Bo na chybił trafił można leczyć do samej śmierci ptaków i nic z tego nie będzie w dodatku zniszczysz organy wewnętrzna wątroba , nerki , trzustka .
A są takie choroby bakteryjne np: gronkowiec że ptak będzie śpiewał do samej śmierci z tym że z czasem coraz słabiej bo będzie osłabiony i straci na wadze .

A gdy podajesz jakieś antybiotyki to ptaki skarmiasz samą suchą mieszanką żadnych kiełków , warzyw czy owoców . I w czasie rekonwalescencji tak samo sama mieszanka sucha plus coś na odbudowę flory w jelitach plus wit i na regenerację nerek wątroby to wszystko można podawać razem oczywiście z wodą przegotowaną tak z 4/5 kolejnych dni . Po czym na samą regeneracje nerek wątroby przedłużyć co najmniej do 10/ 12 dni . W trakcje rekonwalescencji tak po kilku dniach od zakończenia podawania antybiotyku powtórzyć badanie czy ptak całkowicie wyleczony .

Pozdrawiam powodzenia i napisz co wyszło z badania jak będziesz mógł .
Ostatnio zmieniany: 3 lata 3 miesiąc temu przez Waldek.

Bialy rozwodniony kał. 3 lata 3 miesiąc temu #3

• Krzysiek1234
  • Krzysiek1234 Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 47
  • Oklaski: 0
do tego co napisał Waldek dodam tylko że przy podawaniu antybiotyków usuwasz z klatki grit wapienko itp.

Biały wodnisty kał. 3 lata 3 miesiąc temu #4

Dziękuję Wam koledzy za ustosunkowanie się do moich problemów. Muszę przyznać,że trochę spanikowałem. Sprzątając dzisiaj klatki zauważyłem,że są suche.Nie ma białych plam ani mokrego piasku.Wynika z tego,że antybiotyk pomógł. Kuracja trwała 7 dni.
Chciałbym sprostować jeszcze pomyłkę.Napisałem,że na 100ml. wody dałem 4ml. leku.To był błąd. Nie 4ml. a 0.4ml.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Czas generowania strony: 0.093 s.