Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Witamy na forum Carduelis ! Podziel się z nami i naszymi użytkownikami, kim jesteś, czym się interesujesz i dlaczego postanowiłeś do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych członków naszej społeczności i mamy nadzieję że zagościsz u nas na dłużej!

TEMAT: Wystawy i Giełdy Carduelis .

Wystawy i Giełdy Carduelis . 5 lata 3 miesiąc temu #1

• Tom*major
  • Tom*major Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 11
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich serdecznie. Na naszym forum pada mnóstwo pytań i odpowiedzi na ciekawe tematy, zatem moje pytanie jest takie czy będzie zorganizowania wystawa Carduelis.pl? 2012-2013??może warto pomyśleć :) mała prośba do admina strony o zrobienie sondy w której każdy klubowicz wpisze z jakiego województwa pochodzi, dzięki temu będziemy już wiedzieć ilu nas jest w danym rejonie polski i gdzie było by najlepiej zorganizować taką wystawę:)Pozdrawiam i czekam na dalsze pomysły.B)
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc temu przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #2

• rafal2017
  • rafal2017 Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 7
Ciekawy pomysł. Kwestia organizacji i kosztów.

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #3

Parząc realnie to ani w 2012/2013/................ takiej wystawy nie będzie ale pomysł dobry popieram .:(

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #4

• Tom*major
  • Tom*major Avatar
  • Platynowy forowicz
Tak jak wcześniej pisałem musimy mieć rozeznanie ile osób w danym woj .jest:) Potem to już z górki myślę ze w 2013 już coś będzie na Jesień zorganizować:) Kolejne pytanie: pytanie ilu hodowców wyrazi chęć wystawienia swoich Ptaków.A co do miejsca dowiem się jaki jest koszt wynajęcia sali która jest ogrzewana i spokojnie pomieści 150-200 zwiedzających.koszt biletu ok 5zł. Środki zebrane z biletów do podziału dla hodowców wystawiających ptaki.Natomiast zapraszając firmy sprzedające witaminy i karmy dla ptaków,pokryją w większości koszt sali a bym zapomniał na górze budynku też znajduje się dobre pomieszczenie ok 100osób. wiec można zaprosić hodowców kanarków i drobnej egzotyki.Dostaną pomieszczenie do wynajęcia ,będzie więcej zwiedzających a co za tym idzie to wiadomo:) w poniedziałek będę już wiedział jaki to koszt wynajmu.co do zareklamowania tej imprezy tez mam dobry pomysł :)ale to może pózniej.Pozdrawiam. P.S. Waldek dlaczego nie w 2013??:(
Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 miesiąc temu przez Tom*major.

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #5

Witam tak mi się wydaje że to nie realne wystawić szczygły w barwie naturalnej . Odnośnie chętnych wystawiających to tylko ci mogą wystawić co mają ptaki legalnie no i czy dużo jest takich osób . No nie wierze że nie było by jakiejś kontroli pod kątem pozwoleń na hodowle szczygłów za dużo życzliwych jest pośród nas . Przekonałem się na sobie jak wystawiłem młode majory na sprzedaż w 2011r to wydzwaniali do mnie na numer tel z ogłoszenia i próbowali mnie zastraszyć że skończą mi tą hodowle ale słabo trafili idioci bo ptaki są po rejestrowane i z hodowli z papierami pochodzenia . Ale wydzwaniali tak przez kilka dni i dlatego tak słabo widzę to wystawę i nie wszyscy się ujawnią ze szczygłami n wystawie nawet ci co maja legalnie . Ale pomysł super i popieram go .:)

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #6

Dodam że słowo szczygieł to jakiś drażliwy temat dla nie których ha ha .Nie rozumie tego ja masz taką możliwość zakupu stać cię , to hoduj ich po 1000 sztuk ale daj i innym hodować nikt ich wszystkich nie wykupisz . To tylko taka moja myśl i opinia bo nie tylko ja miałem takie telefony .Pozdrawiam tych co tak zawzięcie telefonowali .

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #7

Thttp://www.marios-stieglitze.de/ u są ptaki z górnej półki .

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #8

• Tom*major
  • Tom*major Avatar
  • Platynowy forowicz
Przeglądałem nie raz tą stronę i powiem szczerze, że ptaki bomba, tylko szkoda, że przeglądając filmy video a dokładnie 2 film słychać wyraźny śpiew kanarka:whistle: miałem kiedyś takiego kanarka, który śpiewał jak szczygieł:) =(patologia w hodowli), dlatego myślę, że niektóre z tych szczygłów mogą śpiewać jak ten kanarek w tle :woohoo: A co do tego zastraszania, to mogą sobie straszyć. Święty czas żeby przełamać te 'powojenne Mity o Szczygłach :) Z tego co napisałeś rozumuję ze to jakaś poważna konkurencja się tak dobijała do Ciebie ?? czy jak:?P.S jeśli to tak, to gdybyśmy zorganizowali taka wystawę to była by to pierwsza w tym kraju taka impreza! kto wie? może by się jakieś media pokazały i rozdmuchały legalna hodowle;) a tym którzy tak zaciekle dzwonili do Ciebie i nie tylko ,minki by zbledły :evil: Waldek jak widać, tych których stać na 1000 szt zaczyna już powoli bolec ta wciąż rosnąca konkurencja,myśla tylko o sobie i o zyskach w euro!! A nie o Pasji która rzekomo ma być przekazywana z pokolenia na pokolenieB) p.s ciekawe czy są tutaj zalogowani :woohoo: ?
Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 miesiąc temu przez Tom*major.

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #9

Witam zgadzam się z wszystkim co napisałeś a podejrzewam że są zalogowani i śledzą co się dzieje w tym temacie . Chcieli by zmonopolizować hodowle szczygła ale to nie te czasy . A tych co dzwonili to olewam .Są tacy co piszą by pozwoleń nie dawać ale to inna sprawa . A co do wystawy to trzeba na 2013r coś pomyśleć i zorganizować jak masz taką możliwość i to gdzieś na śląsku tam jest najwięcej hodowców szczygłów tak mi się wydaje .

Odp: Wystawa Carduelis:) 5 lata 3 miesiąc temu #10

Takie ptaki jak na filmie to same nie chowają trzeba kłaść pod kanarki .To są duże ptaki a one nie są tak skore do karmienia i wysiadywania zanika im ten instynkt macierzyński by karmić młode .Po prostu nie daje się im bo są drogie ptaki i w taki sposób pozbawia się ich tego odruchu macierzyńskiego jeżeli z pokolenia na pokolenie nie daje się im nic wychować a daje kanarkom to zaciągają kanarkiem te duże szczygły to praktycznie wszystkie podłapują kanarka chyba że szybko się je odizoluje .
Czas generowania strony: 0.124 s.