Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Witamy na forum Carduelis ! Podziel się z nami i naszymi użytkownikami, kim jesteś, czym się interesujesz i dlaczego postanowiłeś do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych członków naszej społeczności i mamy nadzieję że zagościsz u nas na dłużej!

TEMAT: Kilka Pytań ???

Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #1

• Ptasiu85
  • Ptasiu85 Avatar
  • Senior forum
  • Oklaski: 0
Witam Wszystkich i na początek chciałem się pochwalić, że wreszcie doczekałem się pierwszych jajek. Przy czym chciałem podziękować Wszystkim za rady, których mi udzielono na forum i poza nim.
Jednak jeszcze mam kilka pytań:
1- Czym kanarki karmią małe??? Musze robić jakieś specjalne papki, czy karmią młode rozdrobnionym ziarnem???
2- Czy to normalne, że samica znosi jajka co 2 dni???
3- Dlaczego ciągle leje się ze samcem, przez co straciłem w niedziele pierwsze jajko??
4- Czy sama poradzi sobie z wychowaniem potomstwa, bo rozdzieliłem ją ze samcem??
5- Miało coś być, ale zapomniałem :)

Jeżeli ktoś coś może podpowiedzieć więcej w tej kwestii, to będę wdzięczny.

Wiem że jest dużo materiału na forum o rozmnażaniu, ale w jednym poście lepiej się odnajdę.
Z góry dzięki za wszystkie rady.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #2

• Krzysiek1234
  • Krzysiek1234 Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 42
  • Oklaski: 1
Ptasiu85 normalnie samica znosi jedno jajko dziennie czasem tak się przytrafi jak u ciebie ale to na razie zostawmy samca możesz oddzielić po zniesieniu trzeciego jajka lub wpuszczasz go do samicy rano na 0.5 lub 1 godzinkę po kryciu możesz go zabrać do osobnej klatki , każde zniesione jajko zabierasz i podkładasz sztuczne jeśli masz po zniesieniu trzeciego jajka podkładasz samicy wcześniej zabrane do czasu jak samica złoży ostatnie jajko podajesz mieszankę jajeczną , kiełkowany rzepik , sepię [ powinna być na stałe grit z minerałami też an stałe można podawać gotowane i rozdrobnione skorupki jaj . Po złożeniu ostatniego przestajesz podawać mieszankę jajeczną a zostawić tylko ziarno. od 11 - 12 go dnia wysiadywania znowu zaczynasz podawać mieszankę jajeczną i kiełkowany rzepik oczywiście ok 7 -go dnia wysiadywania prześwietlasz jajka by się przekonać że coś się wykluje . samica da radę sama wykarmić młode , jeśli nie wiesz jak zrobić mieszankę jajeczną to pytaj ,na razie tyle
Ostatnio zmieniany: 5 lata 5 miesiąc temu przez Krzysiek1234.

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #3

• Tom*major
  • Tom*major Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 11
U mnie szczygły się biły że pióra fruwały!!! I jajca pełne :)

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #4

• Tom*major
  • Tom*major Avatar
  • Platynowy forowicz
Dziś tworzą idealna parę. ;)

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #5

• tatanka
  • tatanka Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 8
życzymy powodzenia :cheer: ;) może doczekasz się młodych :)

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #6

• Tom*major
  • Tom*major Avatar
  • Platynowy forowicz
Nie dziękuje ;)

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #7

• Wojt
  • Wojt Avatar
  • Złoty forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 29
witam
mam problem z czyżykami magellanami, mianowicie: najpierw się prały do zabicia ale gdy samica zaczela nosic gazete i szarpać sztuczne liście, włożyłem gniazdo nastała sielanka od 2 tygodni nie może zrobić gniazda,jakoś jej to nie wychodzi, oddzialiłem samca bo myslalem że jakoś jej przeszkadza ale tez nic z tego, nawet sam jej zrobilem to po 20 minutach rozwalila cale, dlaczego tak jest? jak myslicie?

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #8

• Ptasiu85
  • Ptasiu85 Avatar
  • Senior forum
Może jestem to nowy, i mało co wiem, ale miałem ten sam problem. Gniazdo wsadziłem do klatki już w lutym i był wtedy totalny meksyk. Ptaki się prały aż pióra latały. Próbowałem też wyciągać samca i sam robiłem gniazdo. Za chwilę było rozwalone przez samice. I tu posłuchałem rad Krzyśka1234 dotyczące cierpliwości. Wyciągnąłem z klatki gniazdo. Wkładałem na upartego szarpankę zakupioną w sklepie do klatki i strzępki gazet. W końcu zauważyłem, że samica układa gniazdo w miseczce z wodą. I wtedy włożyłem dopiero gniazdo. Zrobiła je w 2 dni. I dwa dni później było już pierwsze jajko. Niestety musiałem oddzielić samca, bo nie dawał samicy wchodzić do gniazda, ale klatki muszą stać koło siebie, bo inaczej ptaki głupieją. Tak to wygląda u mnie. Może Cię to troszkę nakieruje
Ostatnio zmieniany: 5 lata 5 miesiąc temu przez Ptasiu85.

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #9

• Adamek
  • Adamek Avatar
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 5
Wojt, miałem to samo u szczygłów
Zmieniłem materiał na gniazdo i wytarły je w 2 dni
Być może nie potrafi wytrzeć gniazda tak jak trzeba i je rozwala z tego powodu. Ja dałem podarte kawałki filcu to od razu zaczęła robić jak się należy. Ale wiesz.... co samica to upodobanie do materiału na gniazdo...

Odp: Kilka Pytań ??? 5 lata 5 miesiąc temu #10

• Waldek
  • Waldek Avatar
Witam Wojt daj jej full materiału na budowę gniazda i to od razu przeróżnego i ona coś sobie dopasuje trawę , chusteczki porwane , wełnę ,szarpie ,troszeczkę waty ale to troszeczkę dawaj wszystko i to na full by jej nic nie zabrakło .A następnie zostawić je w spokoju one same sobie poradzą z budową gniazda bo jak maja zrobić gniazdo to zrobią a jak nie to nie i nawet złote gniazdo nie pomorze .Taka jest moja opinia na ten temat i rada .

U nie których samic budowa przebiega w 3 dni a u innych 3 tygodnie .
Ostatnio zmieniany: 5 lata 5 miesiąc temu przez Waldek.
Czas generowania strony: 0.161 s.